Fundacja "Marzenia Do Spełnienia" biuro@mds.koszalin.pl +48 608-458-656 krs: 0000700893

Jak to się zaczęło

Jak często bywa życie potrafi pisać różne scenariusze, raz radosne a raz smutne. Nie inaczej było i w tej sytuacji. Kolejny raz znalazła potwierdzenie maksyma, że konieczność stworzenia czegoś pięknego podsuwa samo życie.

Fundacja powstała z inicjatywy Aleksandry Stenki, prywatnie mamy trójki dzieci, której życie nie oszczędziło, a jednocześnie zmobilizowało do działania i stworzenia cudownej inicjatywy jaką jest FUNDACJA „MARZENIA DO SPEŁNIENIA”.

A jak to wspomina, z ogromnym wzruszeniem, sama założycielka Fundacji?

„W kwietniu 2017 roku ciężko zachorował mój synek. Lekarze i pielęgniarki z koszalińskiego OIOM-u dziecięcego uratowali mu życie. Na oddziale, wraz z mężem, spędziliśmy ponad dwa tygodnie. Podczas tego pobytu miałam okazję z bliska poznać ich pracę i codzienne zmagania. To co robią jest bardzo odpowiedzialne, wymagające ogromnego zaangażowania, a zarazem fantastyczne i pełne miłości do dzieci. Otoczyli mojego synka fachową opieką medyczną, a nas, rodziców, opieką psychologiczną. Dali nam bardzo duże poczucie bezpieczeństwa w sytuacji, która była niemal dramatyczna. To wyjątkowy oddział z wyjątkowymi ludźmi! Nie tylko dlatego, że trafiają tam dzieci z najcięższymi chorobami, ale także dlatego, że pracują tam ludzie, którzy naprawdę kochają dzieci. Gdy tylko mój synek poczuł się lepiej, to Panie pielęgniarki robiły wszystko co możliwe, aby umilić mu ten trudny okres leczenia. Baloniki nadmuchiwane z rękawiczek, liczenie paluszków o piątej nad ranem, przybijanie piątek, dziecięce przeboje z boomboxa, to tylko niektóre przykłady ich kreatywności, a wszystko po to, aby mały pacjent czuł się szczęśliwy. Ogromne wrażenie zrobiło też na mnie wrażliwe podejście lekarzy, którzy z uśmiechem na twarzy przyjmowali marudzenie dwulatka. Ich podejście i ciepło z jakim się opiekowali moim synkiem, a także innymi dziećmi z oddziału nie pozwoliło mi przejść obojętnie wobec ich potrzeb. Dlatego też z gronem przyjaciół postanowiłam założyć Fundację oraz zorganizować zbiórkę publiczną wśród mieszkańców regionu z przeznaczeniem na zakup najbardziej potrzebnego sprzętu dla oddziału. Po konsultacji z Ordynatorem oddziału, okazało się, że na tą chwilę najbardziej potrzebna jest nowa karetka neonatologiczna, ratująca życie noworodkom i wcześniakom. W tym miejscu chciałabym zaapelować do wszystkich ludzi dobrego serca. Pamiętajcie, że dołączając się do akcji naszej fundacji możemy wyrazić wdzięczność za opiekę nad naszymi dziećmi, a także pomóc tym, którzy na co dzień zajmują się ratowaniem ich życia.”

Prezes Zarządu Fundacji
Aleksandra Stenka

Obecnie Fundacja „Marzenia Do Spełnienia” to monolit, który tworzy grupa przyjaciół, znających się od lat studenckich. Łączy nas nie tylko miłość do dzieci i chęć pomocy innym ale także miłość do górskich wędrówek, sportu i wzajemnych spotkań okraszanych często cudowną humorystyczną atmosferą. To na czym się skupiamy, to bezinteresowna pomoc na zasadzie 100% wolontariatu. Nie pobieramy żadnych wynagrodzeń, ani zwrotu kosztów. Pomagamy innym, bo czerpiemy z tego radość i siłę do życia. Wszystkie środki przekazywane przez Darczyńców w 100% zasilają nasz cel. Koszty prowadzonej akcji, w miarę możliwości, pokrywami sami ale w znacznej mierze korzystamy z pomocy przyjaciół Fundacji i osób, którym nasz cel nie jest obojętny. Mimo niedługiego stażu w prowadzeniu Fundacji, realizujemy cele z coraz większym rozmachem, między innymi dzięki spotykanym na naszej drodze osobom dobrego serca, które nam pomagają i doradzają. Jesteśmy za to wszystkim bardzo wdzięczni. Mimo, że wszyscy prywatnie pełnoetatowo pracujemy i mamy swoje rodziny, a tym samym niewiele wolnego czasu to staramy się każdą wolną chwilę przeznaczyć na rozwój naszej akcji. Może nie jesteśmy jeszcze perfekcjonistami i musimy się jeszcze wiele nauczyć, to jednego jesteśmy pewni i o jednym WAS drodzy Darczyńcy możemy zapewnić, że wszystko co robimy, robimy z sercem, bo warto pomagać tym, którzy bezinteresownie ratują życie tych najmniejszych i bezbronnych pacjentów.

POMÓŻCIE POMAGAĆ!!!